Испания срази Косово, Форналс с дебютен гол

Испания постигна много важна победа в гостуването си на Косово от група “В” на световните квалификации. “Ла Фурия” се наложи с 2:0 в Прищина. Резултатът в мача откри Пабло Форналс в 32-ата минута. Това бе негов дебютен гол за националния отбор. В 89-ата минута Феран Торес реши всичко, добавяйки второ попадение на сметката на гостите.

Макар гостите да бяха по-активни, първата голяма голова ситуация бе за домакините. В 15-ата минута Милот Рашица отправи силен далечен изстрел по земя, който мина опасно близо до гредата.

По-добрата игра на “Ла Фурия” обаче доведе до гол в 32-ата минута. Тогава испанците организираха страхотна атака на скорост с едно докосване, Мората с хитър пас намери Форналс в наказателното поле, той се обърна и стреля във вратата за 0:1.

Три минути по-късно гостите имаха нова чудесна възможност, но шут на Мората профуча над напречната греда.

В 42-ата минута Форналс бе близо да удвои резултата. Той стреля опасно от фаул и само блестящата намеса на вратаря Ариянет Мурич попречи да се стигне до попадение. При последвалия корнер Мората стреля опасно с глава, но встрани от вратата.

В 53-ата минута Косово имаше прекрасна възможност да се върне в мача. Муриджи излезе сам срещу вратаря, но не успя да уцели вратата.

В 80-ата минута домакините пропуснаха още един чудесен голов шанс. Зимер Битичи стреля от близка дистанция и Унай Симон с блестяща намеса опази вратата си.

В 89-ата минута Феран Торес реши всичко в мача с втори гол. Той получи на скорост, финтира защитник и с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря.

Така Испания измъкна победата и с актив от 13 точки е начело в групата. Косово пък остава на 4-ото място с 4 спечелени точки.