Арменците се провалиха в най-неподходящия момент

Армения не успя да победи аутсайдера Лихтенщайн в мач от група "J" на световните квалификации. Двубоят в Ереван завърши 1:1, което е тежък удар за арменците. Те имаха 10 точки след първите 4 кръга, но преди няколко дни бяха разгромени с 0:6 от Германия, а днес се препънаха срещу едно от футболните джуджета на Стария континент.

Домакините отправиха близо 30 удара към противниковата врата, като надмощието им беше особено силно преди почивката. Секунди преди почивката съставът на Хоакин Капарос получи дузпа, реализирана от капитана Хенрих Мхитарян.

И през втората част Армения създаде изобилие от положения, а най-чистото от тях пропиля Тигран Барсегян, който уцели гредата в 72-ата минута. Гостите търпеливо чакаха своя шанс и той дойде в 80-ата минута, когато Ноа Фрик се оказа на точното място, за да посрещне една отбита топка и да изравни - 1:1.

Арменците са втори в групата преди останалите мачове днес с 11 точки, но и мач повече от конкурентите си. За Лихтенщайн това беше първа точка в квалификациите.