Гризман върна Франция на победния път

Франция се завърна на победния път в група “D” на световните квалифисации. “Петлите” надвиха с 2:0 Финландия и направиха голяма крачка към класиране за световните финали в Катар. Героят на вечерта на стадион “Групама” в Лион бе Антоан Гризман, който отбеляза и двата гола за успеха на “Петлите”. Той се разписа в 25-ата и 54-ата минута, а пропусна и още няколко добри възможности.

Дидие Дешан бе избрал Карим Бензема, Антони Марсал и Антоан Гризман да действат в предни позиции. Адриен Рабио и Пол Погба пък имаха задачата да движат играта в средата на терена.

Наставникът на гостите Марку Канерва пък заложи на Теемо Пуки и Йоел Похянпало в атака, а в центъра на терена ще действаха Расмус Шюлер, Глен Камара и Урхо Нисила.

Франция бе по-активният отбор в началото. В първите 10 минути домакините изпълниха 5 корнера, но без да създадат реална голова опасност пред Храдецки.

Първият удар към една от двете врати бе отправен от Тео Ернандес, който опита далечен изстрел по земя в 11-ата минута, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

Юго Лорис пък за пръв път трябваше да се намесва в 18-ата минута, когато Похянпало елегантно финтира съперник пред наказателното поле и опита удар, топката рикошира в защитник и с голяма парабола полетя по посока на вратата, но опитният страж я изби над напречната греда.

При последвалия корнер О'Шонеси стреля с глава, но доста неточно.

В 22-ата минута Франция организира много хубава атака, Бензема получи на удобна позиция в наказателното поле и стреля мощно от движение, но Храдецки внимаваше и спаси.

Три минути по-късно резултатът бе открит. "Петлите" организираха много хубава атака, Бензема с пета подаде за Гризман в наказателното поле, който с външен фалц прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0. Така Гризман стана четвъртият играч с 40 и повече гола за Франция след Тиери Анри, Мишел Платини и Оливие Жиру.

В 31-ата минута едно балонно центриране стигна до Дюбоа във вратарското поле, той опита удар, но защитник реагира добре и застана на пътя на топката.

В 40-ата минута Погба опита изнтересен шут от границата на пеналта, но не намери очертанията на вратата.

И втората част започна с натиск на Франция. В 48-ата минута Дюбоа стреля от дистанция, но покрай вратата.

В 52-ата минута Рабио тества Храдецки с изстрел от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите направи чудесно спасяване.

Само минута по-късно домакините удвоиха преднината си. Гризман нахлу на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката във вратата за 2:0.

В 60-ата минута Гризман можеше да оформи своя хеттрик, като след хубава комбинация се озова на чудесна позиция в пеналата, но този път ударът му бе неточен.

И отново нападателят на Атлетико Мадрид бе близо до гола в 70-ата минута, когато след хубава комбинация с Бензема стреля от воле, но покрай вратата.

В 86-ата минута Бензема изскочи на чудесна позиция зад защитата, но ударът му бе спасен от вратаря.

Две минути по-късно Темо Пуки бе изпуснат в пеналта, но загуби контрол над топката и опита да си изпроси дузпа, но не получи такава.

С този успех Франция събра актив от 12 точки и води убедително пред останалите си съперници в групата. Украйна и Финландия изглежда ще спорят за втората позиция, като всеки от тях в момента е с по 5 точки.