Словакия не се затрудни с Кипър

Словакия запази шансовете си за класиране на Мондиал 2022. В среща от група "Н" на квалификациите отборът на Щефан Таркович победи с 2:0 Кипър и излезе на трето място в класирането, изпреварвайки Словения. Головете за домакините отбелязаха Иван Шранц и Мартин Косцелник.

През първото полувреме словаците, водени от ветерана Марек Хамшик, имаха сериозно надмощие, но не успяха да вземат аванс. Това се случи в 55-ата минута, когато Давид Ханцко намери Шранц и футболистът на Славия (Прага) не сгреши от няколко метра.

Гостите така и не направиха нищо интересно в атака, а в 77-ата минута интригата окончателно изчезна след зрелищно попадение на Косцелник. 26-годишният халф стреля от далечна дистанция и изненада вратаря Неофитос Михаил, който само изгледа как топката се оплита в мрежата.

Словаците имат 9 точки, а водачите в групата Хърватия и Русия са с по 13. Следващият мач на Словакия е гостуване на "Сборная" на 8 октомври.