Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Изключителна драма остави Петев без победа

Ивайло Петев продължава да няма победа начело на Босна и Херцеговина в официален мач. Преди няколко дни отборът на българския специалист стигна до престижно равенство като гост на световния шампион Франция, но днес не успя да победи Казахстан, при това у дома. Двубоят в Зеница завърши 2:2, а гостите се добраха до точката с гол на Бактийор Зайнутдинов в петата минута на добавеното време.

Срещата се разви изключително неприятно за Босна и Херцеговина. Въпреки наличието в състава на звезди като Един Джеко и Миралем Пянич, домакините не успяха да вкарат гол до почивката. В началото на втората част ситуацията стана още по-тежка. Защитата изпусна Исламбек Куат след центриране от корнер и халфът отблизо откри в полза на Казахстан.

Последва още по-мощен натиск на домакините. В 72-ата минута Джеко беше задържан в наказателното поле и съдията Игал Фрид даде дузпа. Израелският арбитър прегледа ситуацията с помощта на ВАР и потвърди решението си, а Пянич хладнокръвно опъна мрежата за 1:1.

"Змейовите" имаха достатъчно време да потърсят пълен обрат. В 82-ата минута Джеко се размина с топката на метър пред вратата, а в 86-ата Пянич центрира от корнер и резервата Лука Менало отбеляза красив гол с глава.

Публиката се приготви да празнува победата, но драматичната развръзка предстоеше. В предпоследната от шестте допълнителни минути гостите получиха фаул около наказателното поле и Зайнутдинов простреля Ибрахим Шехич за крайното 2:2.

По този начин двата отбора останаха на последните две места в група "D" с по 3 точки. Вторият Украйна и третият Финландия са с по 5 пункта, което означава, че за Петев и компания нищо не е загубено преди оставащите 4 мача през октомври и ноември.

Снимки: sportsport.ba