Франция завърши с десет човека и се издъни срещу Босна на Ивайло Петев

Световният шампион Франция допусна втора издънка в групата за световните квалификации за Катар 2022 и не успя да победи като домакин Босна и Херцеговина на Ивайло Петев завършвайки 1:1. Головете отбелязаха Един Джеко за гостите в 36-ата минута, а Антоан Гризман изравни четири минути по-късно. Червеният картон, който получи Жул Кунде в началото на второто полувреме допълнително утежни ситуацията на играчите на Дидие Дешан, които така и не успяха да влязат в добър ритъм през цялата среща, а желанието им за реванш след фиаското на Евро 2020 така и не си пролича.

Още преди да изминат и пет минути от срещата в отлична позиция сам срещу вратаря се оказа Бензема, но първо вратарят спаси, а впоследствие се оказа, че е и в положение на засада. Нова грешка в отбранителния вал на гостите малко след това позволи на Мбапе да се озове на стрелкова позиция в наказателното поле, макар и под голям ъгъл, но топката срещна дясната греда на Сехич.

Играчите на Ивайло Петев все пак изглеждаха доста напористи в пресирането си и в крайна сметка това даде резултат. В 35-ата минута Тома Льомар не върна точно към свой съотборник, Джеко пресече топката, направи със своя партньор в атака бързо двойно подаване, след което изстреля неспасяемо от границата на наказателното поле в левия ъгъл на Лорис за 1:0.

Франция успя бързо да възстанови равенството само няколко минути по-късно, когато неразбирателство след изпълнение на корнер доведе до удар на Антоан Гризман с глава. Топката бе извадена от вратаря Сехич със сетни усилия, но последвалият преглед с ВАР показа, че тя е преминала голлинията с целия си обем и това означаваше 1:1. Новият-стар нападател на Атлетико Мадрид бе близо до попадението и в 44-ата минута, когато отново стреля опасно от линията на дъгата, но кълбото премина покрай дясната греда.

Второто полувреме започна кошмарно за световните шампиони, когато едно напълно необмислено остро влизане на Жул Кунде в краката на Сеад Коласинак доведе до червен картон за бранителя на Севиля и по този начин “петлите” останаха с човек по-малко.

В следващите минути Дешан опита да внесе повече енергия в своя тим и вкара в игра Антони Марсиал и Кингсли Коман, но това не доведе до особено голям ефект. От своя страна Петев също освежи тима си, но не посмя да промени тактическата постройка и Босна да потърси победата с повече хора в предни позиции. В 85-ата минута Павляк получи добро подаване на късо разстояние пред наказателното поле, обърна се добра, но стреля неточно.

С този резултат все пак Франция остава водач в групата с 8 точки от четири срещи, а Босна вече е на четвъртото място с две равенства от три мача.