Бразилия се приближи до Мондиал 2022 след успех над Чили

Отборът на Бразилия направи поредна уверена крачка към класирането си на Мондиал 2022, след като записа успех с 1:0 над Чили в Сантяго в двубой от световните квалификации в Зона Южна Америка. Чилийците влязоха в този мач с мисълта за задължителна победа, която щеше да е едва втора от седем мача в квалификациите, но това не се случи.

Въпреки експерименталния състав, Бразилия наложи волята си в чилийската столица. Девет от повиканите играчи не пристигнаха заради ограниченията за пътуване заради пандемията. През първата част домакините атакуваха яростно, а вратарят на “селесао” Уевертон направи няколко гоеми спасявания след удари на Артуро Видал и Едуардо Варгас

Втората част започна с изключително положение за Чили, но Алекс Сандро успя да избие топката. Доминацията на Чили продължи. При една от контраатаките на Бразилия обаче блесна Неймар, чийто удар от малък ъгъл беше отразен от Клаудио Браво, но при добавката Евертон Рибейро направи 1:0.

До края Чили не успя да обърне изхода на мача и така се превърна в поредната спирка по пътя на Бразилия към Катар.

Във временното класиране начело е Бразилия с пълен актив от 21 точки. Следват Аржентина с 15, Еквадор - 12, Уругвай и Колумбия - по 9, и други.