Манчини: Можехме да играем още 30 минути без да отбележим гол, а те вкараха с един удар

Селекционерът на Италия Роберто Манчини беше видимо разочарован от равенството 1:1 между европейския шампион и България на “Артемио Франки”. “Адзурите” създадоха много положения, но въпреки това не успяха да стигнат до победен гол, заради което съжалява техният наставник.

България шокира европейския шампион Италия насред Флоренция

“Трябваше да бъдем по-ефективни. Създадохме много положения. Това беше един от тези мачове, в които можехме да играем още 30 минути без да отбележим гол, а те вкараха с един изстрел. Липсваше ни прецизност в противниковото наказателно поле. Нападахме с Федерико Киеза, Лоренцо Инсиние и Доменико Берарди, но бяхме неточни. Съперникът ни се защитаваше добре, а ние дадохме всичко от себе си, за да спечелим този мач. Допуснатия гол? Жалко за тази контраатака, която се оказа решаваща. Можехме да извършим нарушение в нейния зародиш. Не стояхме зле, допуснахме контраатака трима на трима. Голът беше случаен. В неделя ни предстои важен двубой срещу Швейцария и трябва да го спечелим”, коментира Манчини след мача.