Каква ще бъде развръзката в Премиър лийг - Гледайте "Контра"

Австрия се справи с Молдова без затруднения, дрон забави срещата с половин час

Австрия постигна очаквана победа с 2:0 в гостуването си на Молдова в среща от световните квалификации за световното първенство в Катар следващата година. Началото на срещата се забави с цели 30 минути, защото над стадиона летеше дрон и съдията Пол Тиърни прибра двата отбора обратно в съблекалнята, въпреки че вече бяха излезли на терена и бяха готови за първия сигнал.

Попаденията за играчите на Франко Фода бяха дело на Кристо Баугартнер (45’) и Марко Арнаутович (90+4) в края на двете полувремена. Интересно е да се отбележи, че срещата бе започната от скамейката от звездата и капитан на австрийския тим Дейвид Алаба, който се появи на терена едва в 83-ата минута. Впоследстие стана ясно, че той е имал мускулни проблеми, които са били причина да не е сред титулярите.

С тази победа гостите събраха седем точки и заемат третото място в класирането в група F с равни точки в втория Израел. Водач е Дания с пълен актив след четири изиграни срещи. Молдова има на сметката си едва една единствена точка и заема последната шеста позиция.