Нелеп автогол лиши Виляреал от успех над шампиона Атлетико в Мадрид

Нелеп автогол в добавеното време лиши носителя на трофея в Лига Европа Виляреал от успех над шампиона на Испания Атлетико (Мадрид) в двубоя от 3-ия кръг на Ла Лига, изигран на “Уанда Метрополитано”. При резултат 2:1 в полза на Виляреал защитникът на “жълтата подводница” Аиса Менди прати топката в собствената си врата, като вина за гола имаше и вратарят Херонимо Руи, който беше напуснал рамката. Така Атлетико остана непобеден от старта на сезона, като върви пети със 7 точки. За Виляреал това е трето равенство, което му отрежда 11-ата позиция.

Първите 45 минути на “Уанда Метрополитано” предложиха много силен футбол от страна на Атлетико, но късметът, солидната игра на стража Херонимо Руи и изчиствания в последния момент от страна на защитници на Виляреал опазиха нулевото равенство. След почивката “дюшекчиите” отново тръгнаха напред в търсене на попадение, но Виляреал бързо изравни играта.

Така се стигна до 52-ата минута, когато с първия си точен удар в очертанията на вратата на Атлетико Виляреал изненадващо откри резултата. След пробив по крилото топката беше пратена на границата на наказателното поле от Пино, където Ману Тригерос с плътен шут я прати зад гърба на стража на Атлетико Ян Облак. Резултатът се задържа само четири минути, тъй като в 56-ата Атлетико изравни. Анхел Корея изведе отлично опитния Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът върна равенството. Последваха смени и в двата отбора, като играта за Атлетико напуснаха Луис Суарес и Яник Ферейра-Караско, а на техните места се появиха Родриго де Паул и Саул Нигес. З

а Виляреал напуснаха Алберто Морено, Первис Еступинан и Булае Диа, а местата им заеха Алфонсо Педраса, Арно Грьоневелд и Франсис Коклен. Промените се оказаха по-полезни за гостите, които отново излязоха напред в резултата в 75-ата минута. Грешка в отбраната на Атлетико пред наказателното поле позволи топката да бъде отнета и пратена към Грьоневелд, който не сгреши за 2:1. Атлетико реагира, но и “жълтата подводница” не пропускаше възможност да уязви “дюшекчиите”.

Пет минути преди края Коке стреля отблизо, но Руи спаси. Двубоят вече вървеше към своя край, което означаваше, че треньорът на Виляреал Унай Емери ще може да се поздрави с първи успех над Атлетико, когато на терена се случи нещо изключително нелогично. След една центрирана топка пред наказателното поле на Виляреал, защитникът Аиса Менди взе решение да я насочи с глава към собствената врата, за да бъде уловена от стража Херонимо Руи. Той обаче беше излязъл напред и не успя да се върне навреме, за да я спре. Така се стигна до равенството 2:2, а за повече в това лудо второ полувреме нямаше вече време.