Паметна вечер за футбола: първи мач на Меси за ПСЖ

17 години след дебюта си за Барселона Лионел Меси записа първо участие и за новия си клуб Пари Сен Жермен. Той се появи като резерва в 66-ата минута при гостуването на Реймс в среща от 4-ия кръг на Лига 1, която беше спечелена с 2:0 след голове на Килиан Мбапе в 15-ата и 63-ата минути.

Неймар, Анхел Ди Мария и Мбапе започнаха в атаката на гостуващия отбор, докато Лео търпеливо чакаше на пейката. За него това изобщо беше дебютно попадане в групата на тима, след като досега наваксваше с подготовката.

За Мбапе пък това вероятно беше последен мач за клуба, защото той е близо до трансфер в Реал Мадрид. Французинът изкара пълни 90 минути и не му личеше да е под някакво напрежение, като видимо се забавляваше. Иначе треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино остави под рамката Кейлор Навас, макар че в тима и готов за игра е новото попълнение Джанлуиджи Донарума. Макар съперникът да изглежда безобиден, на вратаря му се наложи на няколко пъти да се намесва. При 1:0 за ПСЖ ВАР спести изравняване, което можеше и да доведе до объркване на плана за вечерта.

Противно на очакванията тимът на Реймс започна смело и в началните минути на няколко пъти стигаше до наказателното в поле. В 13-ата нападателят им Ел Билал Туре получи шанс да застраши Навас, но не уцели вратата от около 13-14 метра. Две минути по-късно обаче Мбапе показа как се прави. Френският стрелец завърши точно с глава подаване на Анхел Ди Мария и ПСЖ излезе напред в резултата -1:0.

ПСЖ продължи да е по-активният и търсеше бърз втори гол, но такъв така и не падаше. Играта се въртеше основно пред наказателното поле на Реймс. В 39-ата минута обаче на скучаещия Кейлор Навас му се наложи да се намесва след много коварно центриране. В 41-вата и късметът беше с костариканеца, след като Морето Касама копна кълбото, и то за малко да се окаже в мрежата.

Шанс парижани имаха и в началните минути на втората част, когато Реймс стигна до гол, реализиран от Маршал Мунеци. Няколко минути трябваха на системата за видеоасистент рефер да прецени, че при ситуацията е имало засада и съответно попадение не беше зачетено.

Все пак грандът от столицата не смяташе да трепери и в 63-ата Мбапе подсигури победата с втори гол. Този път той засече подаване на Ашраф Хакими

Дългоочакваният момент с влизането на Меси дойде в 66-ата минута. Тогава Лео замени добрия си приятел Неймар. Направи впечатление, че той беше аплодиран от всички фенове по трибуните.

Ла Пулга действаше в атака заедно с Мбапе, но не направи почти нищо. Пред него не се откри шанс за гол, като на няколко пъти беше фаулиран.

Сега предстои пауза за срещите на националните отбори, след като ПСЖ се включва и в Шампионската лига. На домашна сцена грандът е начело с пълен актив и най-много реализирани попадения.