Анже победи Рен и оглави Лига 1 преди мача на ПСЖ

Анже победи гостуващия Рен с 2:0 и оглави класирането на футболното първенство на Франция преди последните два мача от четвъртия кръг.

Гостите останаха с човек по-малко още в 43-ата минута, когато Лоак Баде получи втори жълт картон. В 57-ата минута Софиан Буфал откри резултата за Анже, а в 88-ата Мохамед-Али Чо покачи на 2:0. Анже има 10 точки актив и се изкачи на върха в класирането, а Рен е с пет точки на осмата позиция. Пари Сен Жермен, който по-късно днес гостува на Реймс, е на второ място с 9 точки.

В други мачове от кръга Клермон и Метц завършиха 2:2, а при същия резултат приключи и срещата между Ланс и Лориен. Страсбург победи Брест с 3:1 за първи успех от началото на сезона и се изкачи на последната на 12-а позиция с 4 точки. Домакините стигнаха до успеха с голове на Санийн Пръчич и Адриен Томасон, а Жан-Кевин Дюверн си вкара автогол. Ирвин Кардона реализира единственото попадения за Брест в 26-ата минута.