Рен не позволи на Розенборг дори да си помисли за обрат

Рен спечели убедително и реванша срещу Розенборг от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Френският тим се наложи с 3:1 в гостуването си в Норвегия, след като бе спечелил преди това и на свой терен с 2:0. Така той продължава наред с повече от убедителното 5:1 в своя полза.

Като титуляр за домакините започна бившият защитник на Левски Холмар Ейолфсон, но бе заменен в 76-ата минута от Аугустинсон.

Гостите решиха всичко още през първото полувреме и не дадоха шанс на Розенборг дори да си помисли за обрат. Още в 5-ата минута Ромен дел Кастийо откри резултата, а в 41-ата минута Найеф Агуер удвои.

Розенборг върна един гол чрез Стефано Векия от дузпа в 68-ата минута, но Матис Аблин в 81-ата минута сложи точка на спора, вкарвайки за крайното 1:3.

Така Рен ще играе в групите на новия турнир на УЕФА, докато Розенборг спира дотук участието си в Европа за този сезон.