Пестелив Тотнъм продължава без загубена точка и пак е на върха, Хари Кейн с цял мач (видео)

Тотнъм постигна трета поредна победа от началото на сезона в Премиър Лийг и запази първото си място във временното класиране, вече с 9 точки. Столичани са единственият тим без загубена точка след първите си три срещи. “Шпорите” от Лондон надвиха у дома с 1:0 Уотфорд в мач от третия кръг и за трети пореден път спечелиха с този резултат в първенството, след като го сториха срещу шампиона Манчестър Сити на старта, а след това и при гостуването си на Уулвърхамптън.

Днес герой за водения от Нуно Еспирито Санто тим бе южнокореецът Хюн-Мин Сон, който донесе и успеха срещу “гражданите” в първия кръг. Сега Сон бе точен три минути преди края на първото полувреме, а “стършелите” така и не успяха да забият жилото си в съперника, въпреки че имаха своите възможности за гол, най-вече в началото на втората част.

Двубоят ще се запомни и с това, че за първи път от началото на сезона голямата звезда на Тотнъм Хари Кейн започна от първата минута в мач от Висшата лига. Кейн не направи нищо съществено в срещата, с изключение на това, че в края на първото полувреме получи жълт картон. Той записа цял мач днес.

Уотфорд пък претърпя второ поредно поражение и с 3 точки тимът на Сиско Муньос заема 12-а позиция в подреждането.

В 42-ата минута Хюн-Мин Сон изненада австрийския вратар на “стършелите” Даниел Бахман от пряк свободен удар и топката се оплете в мрежата. Стражът очакваше центриране, но изпълнението на южнокорееца се получи коварен изстрел и подлъганият Бахман не можа да реагира както трябва, а “шпорите” излязоха напред в резултата, който остана непроменен до края.

В началото на второто полувреме защитникът и капитан на Уотфорд Крейг Каткарт получи контузия и бе сменен принудително от Джереми Нгакия. Малко след това гостите имаха два добри шанса за изравнителен гол, но в единия случай Юрай Куцка стреля много лошо, а в другия бившият играч на "шпорите" Муса Сисоко направи пропуск.

В 84-ата минута Кейн на два пъти бе много близо до гол в рамките на секунди, но в единия случай се размина с топката пред голлинията, а след това Бахман парира изстрела му.