Манчестър Юнайтед спечели трудна победа срещу силен Уулвс, Варан дебютира с асистенция

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Уулвърхамптън в мач от третия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение бе дело на Мейсън Грийнууд, неговото трето в три срещи от началото на кампанията. Освен всичко друго по този начин “червените дяволи” поставиха и нов рекорд от 28 поредни срещи без загуба като гост и по този начин оставиха в историята постижението на Арсенал.

В първите десет минути на мача играчите на Оле Гунар Солскяер, за когото това бе мач номер 100 начело на тима, изглеждаха изключително уязвими при бързите контраатаки на домакините. На два пъти “вълците” бяха много близо до гол - веднъж след удар от Раул Хименес и веднъж след удар на Тринкао, когато дори топката премина през краката на Давид Де Хеа, но на пътя на топката в последния момент застана Уан-Бисака и изчисти току преди тя да влети в мрежата. В тези минути изключително слабо бе представянето на Фред в средата на терена и на няколко пъти сгреши много опасно за своя тим.

Бруно Фернандеш се измъкна по прекрасен начин от бранителите на Уулвс в 38-ата минута, когато бе изведен по перфектен начин с пас от дълбочина и успя да се разпише, но впоследствие попадението бе отменено поради засада.

В 45-ата минута Мейсън Грийнууд бе изведен по перфектен начин от Фернандеш под ъгъл срещу вратаря на домакините, но ударът му бе спасен от Жозе Са.

В 50-ата минута Тринкао преодоля с отличен финт центъра на отбраната на Манчестър Юнайтед, но впоследствие озовал се срещу Де Хеа ударът му бе блокиран. Първият удар на играчите на Оле Гунар Солскяер в очертанията на вратата дойде чак в 58-ата минута и бе отправено от Фред, но твърде слабо, за да може да застраши вратата на “вълците”.В този период от мача защитата на домакините бе високо изнесена и затрудняваше изключително много разиграванията на Манчестър Юнайтед.

В 69-ата минута Уулвърхамптън отново пропусна уникална възможност да поведе, след като първо Давид Де Хеа спаси удар на Ромен Саис след корнер, в впоследствие и втори такъв отново бе блокиран от испанския страж.

“Червените дяволи” достигнаха до попадението в 80-ата минута, когато първо останаха съмнения за фал от страна на Погба срещу Рубен Невеш, но топката попадна в Рафаел Варан, който пък от своя страна я прати към Мейсън Грийнууд. Младият нападател пое добре, нахлу в наказателното поле и стреля под плонжа на португалския страж на Уулвс, за да открие с плътен удар за 1:0. Това бе попадение в трети пореден мач за него. В следващите няколко минути срещата се изнерви и двата тима извършиха няколко нарушения. Тази обстановка се задържа и до края на срещата и без особено опасни положения пред двете врати.

След паузата Манчестър Юнайтед гостува на Нюкасъл, когато с огромно нетърпение ще бъде очаквано и завръщането на Кристиано Роналдо на "Олд Трафорд". "Вълците" пък ще търсят първа победа след три поредни поражения в гостуването си на коравия тим на Уотфорд.