Кристъл Палас спря победната серия на Уест Хам

Уест Хам не успя да запише трета поредна победа в Премиър лийг, след като завърши 2:2 с Кристъл Палас в лондонското дерби от третия кръг. "Чуковете" на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Пабло Форналс (39') и Микаил Антонио (68'). Новото попълнение Конър Галахър (58', 70') обаче реализира две попадение, с които донесе втора точка на Палас.

Дейвид Мойс заложи на един и същи стартов състав за трети пореден път, след като лондончани спечелиха първите си два мача във Висшата лига. Патрик Виейра предприе една корекция в сравнение с нулевото равенство с Брентфорд. Джордан Аю замени Джефри Шлуп.

"Чуковете“ имаха осезаемо предимство през първата част, но дълго време не успяваха да стигнат до точен удар. В 39-ата минута Анотнио получи добро извеждащо подаване от Бенрама. Андерсон се хвърли на шпагат и блокира удара му, но след това Антонио размени пасове на малко разстояние с Форналс, след което последният прати топката във вратата, разписвайки се във втори пореден мач.

В 58-ата минута Кристъл Палас изравни. Бентеке свали с глава центриране на Митчъл, след което Галахър овладя с гърди, обърна се добре и стреля в далечния ъгъл за 1:1. Десет минути след това Микаел Антони отново изведе Уест Хам. След като се пребори с Андересен, за да достигне центриране на Кресуел, и стреля до близката греда. Само две минути след това обаче Кристъл Палас изравни за втори път. Галахър отново бе герой за "орлите", след като овладя центриране на Макартър, освободи се с елегантен финт от двама бранители и стреля в близкия ъгъл. Този резултат се запази до края.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!