Кейн се завърна с гръм и трясък и прати Тотнъм в групите на ЛК

Тотнъм очаквано се класира за груповата фаза на Лигата на конференциите, след като спечели с 3:0 реванша срещу Пасош де Ферейра. “Шпорите” загубиха с 0:1 първия мач, но този път не подцениха реванша и излязоха с много повече основни играчи в състава си, а сред тях бе и капитанът Хари Кейн. Именно той бе ключовата фигура в мача и поведе съотборниците си към успеха. Нападателят отбеляза първите два гола в мача в 9-ата и 34-ата минута, а в 70-ата минута Антунеш си вкара автогол, с което окончателно сложи край на съпротивата на португалците.

Тотнъм излезе много мотивиран в този двубой и набързо заличи преднината на съперника си от първия сблъсък. В 9-ата минута Хари Уинкс отне в средата на терена и прати дълъг пас за Брайън Хил. Той укроти топката на аутлинията и върна към Хари Кейн, който засече във вратата за 1:0.

В 34-ата минута лондончани удвоиха преднината си. Удар на Кейн бе блокиран от защитник, но последва суматоха в наказателното поле и топката се върна в Кейн, който много хладнокръвно я прати за втори път във вратата.

През второто полувреме Тотнъм продължи да натиска и пропусна още няколко голови възможности. Добро впечатление направи Брайън Хил, който бе един от най-дейните за домакините в предни позиции.

Логично резултатът стана класически в 70-ата минута. Тогава Джовани Ло Селсо центрира остро от фаул и Антунеш не успя да реагира добре и прати топката в собствената си врата.

Така Тотнъм защити реномето си на големия фаворит в турнира и се класира за груповата фаза. Пасош де Ферейра пък се сбогува с Европа.