Розенборг унищожи словенци

Розенборг записа разгромна победа с 6:1 над словенския Домжале в домакинството си от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Норжвежците доказаха, че са опитен турнирен боец и си свършиха работата още на свой терен, а реваншът на този етап изглежда ще бъде само протоколен. Цял мач за домакините записа бившият защитник на Левски Холмар Ейолфсон.

Четири от шестте гола за домакините паднаха през пърното полувреме. Адам Андерсон откри още в 7-ата минута, а Дино Исламович удвои в 23-ата. Третиото попадение бе автогол на Свен Карич в 34-ата минута, а Ерленд Рейтан направи резултата 4:0 в 40-ата минута.

Домжале пък успя да върне един гол в 44-ата минута чрез Енес Алич.

През втората част Розенборг довърши съперника си с още две попадения. Отново Исламович се разписа в 46-ата минута, а крайното 6:1 оформи Ноа Холм в 86-ата минута на срещата.

Така Розенборг на практика се класира за плейофа на Лигата на конференциите, освен ако Домжале не е способен на някакво чудо в реванша.