Трибуналът на Германския футболен съюз потвърди изхвърлянето на Волфсбург от турнира за Купата

Трибуналът на Германския футболен съюз (ГФС) потвърди изхвърлянето на Волфсбург от турнира за Купата на страната заради грешка при смените в мача от първия кръг срещу четвъртодивизионния Пройсен (Мюнстер). В свое решение от днес, комитетът отхвърли жалбата на клуба и призна, че Волфсбург е виновен за грешката.

"Резултатът от първата инстанция остава непроменен. Използването на шести играч беше неспортсменски акт", каза председателят Ахим Спает.

Куриоз: Пройсен Мюнстер обжалва загубата си от Волфсбург заради използване на повече от разрешените смени от противника

Отборът на Бундеслигата Волфсбург победи Мюнстер с 3:1 след продължения на 8 август, но използва шест смени за 120 минути, вместо разрешените пет. Длъжностните лица не забелязаха грешката по време на мача и позволиха те да бъдат направени. Мюнстер реши да оспори победата на Волфсбург и преди две седмици жалбата им беше уважена от федерацията, който им присъди служебна победа с 2:0. Решението не само осигури на тима място във втория кръг на турнира, но и бонус от около 257 000 евро.

Волфсбург търси начин да обжалва санкцията след гафа със смените

Волфсбург обвини съдиите, казвайки, че е трябвало да предотвратят шестата смяна.

Това не е първият път, когато Волфсбург е изваден от турнира за Купата на Германия със съдебно решение. През 2004 година те пуснаха в игра новото попълнение Мариан Христов, въпреки че той все още беше наказан, след като получи червен картон за бившия си клуб Кайзерслаутерн.