Петко Христов със силен дебют в Серия А при равенство на Специя

Българският национал Петко Христов дочака своя дебют в Серия А. Защитникът стартира като титуляр и записа пълни 90 минути за Специя при гостуването на Каляри, завършило 2:2. 22-годишният играч направи много силен мач и получи една от най-високите оценки в своя отбор.

Специя поведе в резултата още в 7-ата минута, когато Емануел Джаси се разписа с шут по земя от голяма дистанция. До края на първото полувреме домакините упражниха голям натиск. В 24-ата минута Себастиан Валукиевич можеше да изравни, но вместо това от отлична позиция прати топката над вратата. В 30-ата Христов изби топката пред голлинията след воле на Алесандро Дейола

Така се стигна до 58-ата минута, когато “бианконерите” организираха много добра атака, която беше завършена с гол на Симоне Бастони. Само четири минути по-късно обаче противниковият капитан и голмайстор Жоао Педро намали изоставането на своя отбор чрез изстрел по земя от дъгата на наказателното поле. В 65-ата минута бразилският нападател направи опит за пас, който рикошира в краката на Христов, а секунди по-късно вратарят Йероен Зоет фаулира Паволети. Съдията отхвърли претенциите на гостите за дузпа в предходната им атака и вместо това посочи бялата точка в полза на сардинците. Оттам Педро оформи крайното 2:2. В 77-ата минута резервата на Специя Самуел Мраз прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада и така резултатът остана непроменен.