възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Десет от Наполи вгорчиха завръщането на Венеция в елита

Наполи игра с човек по-малко в голяма част от домакинството си на Венеция, но въпреки това стигна до победа с 2:0. Срещата бе дебют в официален мач за Лучано Спалети като наставник на неополитанците.

С агресивна преса Виктор Осимен на два пъти накара вратаря на Венеция Ники Маенпаа да допусне грешки в началото на двубоя. Нападателят обаче подходи прекалено агресивно и избута Даан Хейманс в 23-ата минута. Съдията прецени, че е имало и удар и му даде червен картон. Проблемите на домакините продължиха и Пьотър Жиелински се контузи и напусна терена в 35-ата минута. Гостите пък имаха шанс да открият резултата след опасно центриране на Молинаро, но Йонсен и Ебухи не стигнаха до топката.

След почивката играта на Наполи бе по-добре организирана и тимът успяваше да стигне до ситуции пред вратата на съперника, въпреки че играеше с човек по-малко. В 57-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Калдара. Лоренцо Инсиние обаче не уцели вратата от бялата точка. Четири минути по-късно Инсиние получи шанс да се поправи след нова игра с ръка и нова дузпа. Този път нападателят бе точен и изведе Наполи напред.

Венеция бе близо до изравняване, но Франческо Форте заби топката в гредата след подаване на Йонсен. Влезлият на мястото на Жиелински Елиф Елмас се разписа в 72-ата минута и удвои аванса на тима на Спалети. Малко преди края гостите пропуснаха още една възможност, създадена от Молинаро. Кулибали се намеси решително и предотврати гол във вратата на Мерет.