Леванте спря Реал Мадрид в невероятно зрелище

Отборите на Леванте и Реал Мадрид не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 2-ия кръг на Ла Лига. Двата тима обаче сътвориха невероятно зрелище с цели шест попадения в двете врати и още куп интересни положения. Домакините пък завършиха мача в намален състав и без вратар, но въпреки това удържаха ценната точка. Гарет Бейл откри резултата в 5-ата минута, но валенсианци направиха пълен обрат чрез Рожер Марти в 46-ата и Хосе Кампаня в 57-ата минута. Винисиус Жуниор изравни в 73-ата минута, но домакините отново поведоха в 79-ата чрез Робер Пиер. Отново Винисиус обаче се превърна в герой за гостите в 85-ата минута, като донесе крайното реми.

Треньорът на Леванте Пако Лопес бе избрал да започне с трима в атака в лицето на Рожер Марти, Хорхе де Фрутос и Хосе Луис Моралес. Неманя Радоя, Хосе Кампаня и Гонсало Мерело си партнираха в средата на терена.

Карло Анчелоти пък заложи на Карим Бензема, Еден Азар и Гарет Бейл в атака. Те имаха подкрепата от Каземиро, Иско и Федерико Валверде в центъра на терена.

Леванте създаде първата по-интересна ситуация в мача. В 4-ата минута Моралес отправи коварен удар, който обаче бе неточен.

Само минута по-късно обаче гостите поведоха. Бензема получи на левия фланг, надбяга прекия си пазач, след което се спря в наказателното поле и върна за нахлуващия от задна позиция Гарет Бейл, който засече топката във вратата за 0:1. В ситуацията имаше съмнения за засада, но след разглеждане с ВАР се оказа, че такава няма и голът бе признат.

Бейл имаше нов шанс в 22-ата минута, когато получи центриране в наказателното поле и успя да засече топката, но не и да я насочи по посока на вратата.

В 30-ата минута Алаба отправи далечен шут, който профуча опасно близо до гредата.

Реал продължи да създава положения и в 38-ата минута отново бе близо до гол. Гарет Бейл стреля от фаул от около 30 метра, изстрелът му бе много добър и сантиметри го лишиха от второ попадение, като топката тупна до гредата.

Две минути по-късно Иско се освободи в пеналта и реши да опита техничен прехвърлящ удар, но прати кълбото над напречната греда.

Леванте обаче от нищото възстанови равенството. В 46-ата минута Рожер Марти получи пас в наказателното поле и стреля под плонжа на Тибо Куртоа, който се намеси, но не успя да спре топката, която се търкулна зад голлинията.

Голът даде самочувствие на домакините, които заиграха все по-добре и в 57-ата минута направиха пълен обрат. Де Фрутос центрира отдясно и намери нахлуващия зад гърба на защитата Кампаня, който със страхотен шут от движение прати топката неспасяемо под гредата за 2:1.

Реал веднага се активизира, но трудно стигаше до чисти положения. Все пак в 73-ата минута гостите организираха чудесна контраатака, Каземиро пусна пас в коридор за Винисиус Жуниор, който надбяга прекия си пазач и технично реализира за 2:2.

В 79-ата минута обаче Леванте отново си върна преднината. При едно центриране от фаул Алаба не се намеси добре и "сервира" топката за Робер Пиер на празна врата, който отбеляза за 3:2.

В 81-ата минута валенсианци можеха да решат всичко в своя полза. Алехандро Кантеро бе изведен зад защитата и шутира по земя, но топката се отби от гредата.

Реал отговори с мощен натиск и първо удар с глава на Лука Йович бе спасен от вратаря, а след това Карвахал опита добавка, но защитник се хвърли самоотвержено и спря удара му пред голлинията.

В 85-ата минута резултатът бе изравнен. Винисиус получи пас в наказателното поле и с много техничен удар успя да отбележи за 3:3.

В 87-ата минута домакините останаха в намален състав. Винисиус отново се измъкна зад защитата и вратарят Айтор Фернандес излезе далеч извън наказателното си поле и спря топката с ръка, а съдията го изгони с директен червен картон. На вратата на Леванте се наложи да застане Рубен Везо, тъй като треньорът бе извършил всичките си смени.

Въпреки това Леванте удържа равенството и записа втора точка в актива си за сезона. Реал пък е с 4 точки до момента и продължи серията си от 20 поредни мача без загуба в Ла Лига.