"Соколите" летят след победа над Литекс

Новакът във Втора лига Спартак (Варна) поведе еднолично в класирането на втория ешелон след успех с 2:1 над Литекс в мач от 7-ия кръг на първенството. “Соколите” имат вече 16 точки, докато Марица и Хебър, които имат мач по-малко, са с 13 точки.

Лидерът в първенството стартира по-добре мача и капитанът Янчо Андреев още в петата минута пропусна. Постепенно гостите изравниха играта, но въпреки това пропуските отново бяха пред вратата на “оранжевите”. Цветан Илиев и Николай Иванов обаче не успяха да се разпишат. Все пак “соколите” поведоха с автогол на Александър Ангелов, който при опита си да избие центриране отдясно прати топката във вратата на Илия Шаламанов-Тренков. Това се случи в 41-ата минута.

След паузата Спартак удвои в 53-ата минута. Този път точен бе Мехмед Сабри. Деветката на “сините” получи дълго подаване от Андреев, надбяга защитата и изправи публиката на крака. Малко по-късно обаче върната топка съм Архан Исуф бе отнета и резервата Стефан Неделчев намали. “Сините” се отпуснаха през втората част и стреснаха след гола на Литекс, като се върнаха в защита и инициативата беше изцяло за гостите.

Момчетата на Живко Желев натиснаха и опитаха да изравнят, но нямаха късмет да си тръгнат с точка от Варна. Така “соколите” записаха пети успех от началото на сезона. Ловчанлии пък инкасираха четвърто поражение през тази кампания.