Нелеп Шчесни и ВАР вгорчиха завръщането на Алегри в Ювентус

Отборите на Удинезе и Ювентус завършиха наравно 2:2 на “Дачия Арена” в първия си двубой от новия сезон в Серия А. Гостите поведоха с ранни голове на Пауло Дибала (3') и Хуан Куадрадо (23'), но изпуснаха победата след две попадения на домакините през втората част, когато се разписаха Роберто Перейра (51’ - дузпа) и Жерард Деулофеу (83’). С основа заслуга за ремито са също така Войчех Шчесни и ВАР. Вратарят предизвика дузпата за фриуланите и допусна нелепа грешка за втория им гол, а системата за видеоповторения отмени победно попадение на резервата Кристиано Роналдо в 95-ата минута поради засада.

Масимилиано Алегри определено изненада с титулярния си състав при повторния си дебют начело на Ювентус. Суперзвездата Кристиано Роналдо и Федерико Киеза стартираха срещата на пейката и се появиха в игра през второто полувреме. Така триото в атаката на тима беше съставено от Хуан Куадрадо и Пауло Дибала по двата фланга, както и от Алваро Мората в центъра. Домакините от Удинезе излязоха в схема 3-5-2, като двамата нападатели бяха Роберто Перейра и Игнасио Пусето.

"Бианконерите" излязоха напред в резултата още в третата минута. Тогава Куадрадо излъга противников играч и подаде топката на Родриго Бентанкур, който я насочи в средата на наказателното поле, където връхлитащият Дибала я прати в противниковата мрежа. В 9-ата минута Пусето пробва удар по земя, който се оказа твърде лесен за Войчех Шчесни. В 19-ата нападателят се опита да се разпише с глава, но топката излезе в аут. В 23-ата Дибала намери с дълъг прехвърлящ пас Куадрадо, който навлезе в наказателното поле и с удар по земя насочи топката в далечния ъгъл на вратата. В 31-ата Мората направи първия си пропуск в мача. В последната секунда на първата част испанският национал отправи още един неточен удар.

Втората част започна неприятно за "Старата госпожа". В 51-ата минута Войчех Шчесни отрази изстрел на Толгай Арслан. Турчинът обаче стигна до топката и беше съборен от вратаря, а съдията веднага посочи бялата точка. Оттам Перейра беше безпогрешен за 1:2. Три минути по-късно Мората засече с глава центриране на Алекс Сандро, но топката срещна гредата. В 60-ата минута Роналдо се появи в игра. Веднага след това ВАР разгледа ситуация за нова дузпа за домакините за фал на Данило срещу резервата Жерард Деулофеу. В крайна сметка беше отсъдена засада на испанеца.

В 63-ата минута Кристиано стреля с глава след центриране от фал, но не успя да намери целта. В 66-ата Бентанкур също нацели гредата с далечен шут. Малко по-късно той направи нов пропуск. В 74-ата минута на терена се появи Киеза, като така бяха опровергани слуховете за негова травма. В 83-ата безумна грешка на Шчесни доведе до равенство в резултата. Вратарят финтира Деулофеу край аутлинията, но след това прати топката в тялото на Стефано Окака Чука и тя попадна в Деулофеу, който се възползва от чудесната възможност да вкара изравнителен гол.

В 90-ата Локатели дебютира за гостите, заменяйки Бентанкур. Секунди по-късно резервата Мато Яяло не успя да се разпише от отлична позиция. Дълбоко в добавеното време Киеза центрира към Роналдо,. Португалецът нанесе точен удар с глава, който щеше да донесе победата за торинци. Дълго преразглеждане на ВАР обаче показа, че нападателят е бил в много тънка засада и така мачът приключи при 2:2.

УДИНЕЗЕ - ЮВЕНТУС 2:2

0:1 Дибала (3')

0:2 Куадрадо (23')

1:2 Перейра (51' - дузпа)

2:2 Деулофеу (83')

Удинезе: Силвестри, Бекао, Нуйтинк, Самир, Молина, Арслан, Уолъс, Макенго, Удоджи, Перейра, Пусето

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Де Лихт, Сандро, Бентанкур, Рамзи, Бернардески, Куадрадо, Мората, Дибала