Аталанта повали Торино в последната секунда

Аталанта не показа почти нищо от характерния си атакуващ стил, но въпреки това измъкна трите точки в гостуването на Торино от първия кръг на Серия "А". Отборът на Джан Пиеро Гасперини спечели с 2:1 не без помощта на късмета. В герой за "бергамаските" се превърна младокът Роберто Пиколи, който донесе победата в третата минута на добавеното време.

Торино разочарова в предсезонните контроли и мача за Купата на Италия срещу Кремонезе, но днес игра силно. "Биковете" създадоха повече положения от участника в Шампионската лига, но станаха жертва на грубите си грешки в защита.

Аталанта излезе напред с красив гол на Луис Муриел в 6-ата минута. Колумбиецът получи топката на десния фланг, напредна към наказателното поле и с мощен шут разстреля Ваня Милинкович-Савич. Робин Госенс и отново Муриел можеха да направят мача по-лесен за гостите, но направиха пропуски.

Макар и без звездата си Андреа Белоти, който бе на пейката, Торино нямаше намерение да се предава. Ола Айна затрудни новия вратар на Аталанта Хуан Мусо, а удар на Глейсон беше изчистен пред самата голлиния от Матео Песина.

Белоти влезе чак в 65-ата минута и присъствието му веднага се усети. Четвърт час по-късно италианският национал изравни, след като стреля от границата на пеналта, топката се отклони от крака на Йоаким Меле и описа странна траектория, прехвърляйки Мусо за 1:1. Не след дълго вратарят на Аталанта фаулира Белоти извън наказателното поле, но получи само жълт картон.

"Биковете" продължиха да нападат в търсене на пълен обрат, но бяха наказани в добавеното време. Грешка на Рикардо Родригес подари топката на Марио Пашалич, той намери Пиколи и нападателят не сбърка.