Станислав Шопов дебютира за Хееренвеен в Ередивизи

Българският талант Станислав Шопов изигра първи минути в Ередивизи. Юношата на Ботев (Пловдив) влезе като резерва за Хееренвеен при победата с 3:2 над Валвайк. Той замени автора на единия от голове за домакините Тибор Халилович.

Шопов подписа с нидерландския клуб през октомври 2020-а, но до момента нямаше официален мач за отбора от "Абе Ленстра". Той беше в групата и за двубоя срещу Го Ахед Ийгълс, но тогава остана на пейката.

Иначе Хееренвеен беше на път наивно да изпусне трите точки. Домакините поведоха с 3:0 още до почивката, като точни бяха Хенк Веерман от дузпа, Халилович и отново Веерман. Йенс Одгаард намали за Валвайк в 58-ата минута, а малко след влизането в игра на Шопов Рихард ван дер Вене оформи крайния резултат.

В състава на Валвайк титуляр беше бившият защитник на Берое Ахмед Туба.