Слави Шопов бележи при успех на Хееренвеен

Българският младежки национал Станислав Шопов реализира първото попадение при победата Хееренвеен над втородивизионния нидерландски Ос с 3:2. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) се разписа още в първата минута на двубоя. Шопов бе изведен на добра позиция за стрелба, навлезе в наказателното поле и с плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл.

Гостите от Ос успяха да направят пълен обрат, след като реализираха две попадения до средата на първата част, но още в началните минути на второто полувреме Халилович вкара втория гол за Хееренвеен. В края на срещата Конголо реализира победния гол за тима на Шопов.

Българинът остана на терена до 60-ата минута на двубоя. Наставникът на тима Джоно Йенсен смени традиционната позиция, на която играе Шопов, като в днешния мач той игра ляво крило вместо зад нападателя. За 18-годишния пловдивчанин това бе четвъртотото поредно участие в контролите на тима.