Кристъл Палас не успя да пречупи Брентфорд

Кристъл Палас не успя да отбележи гол в домакинството си на Брентфорд и срещата завърши 0:0. Двубоят бе дебют за Патрик Виейра на “Селхърст Парк”.

Палас създаде по-добрите възможности в мача, но така и не стигна до попадение. Конър Галахър удари греда през първото полувреме, а удар на капитана Джеймс Макартър бе отлично спасен от Давид Рая след почивката. Най-добрият шанс за гостите дойде след изпълнение от пряк свободен удар на Брайън Мбеумо.

Брентфорд не допуска гол във втори пореден мач, след като победи Арсенал в първата си среща след завръщането си в елита на английския футбол.

Виейра се опитва да наложи нов стил на отбора и заложи на изглеждаща атакуващо формация 4-3-3, като върна Кристиан Бентеке сред титулярите. Играчите на Палас, подкрепяни от завръщането на феновете, които напълниха “Селхърст Парк” за първи път от началото на пандемията, започнаха много активно. С изтичане на минутите импулсът сред домакините намаляваше, което позволи на Брентфорд да изравни играта. Най-добрата ситуация за Палас дойде след почивката, когато Макартър, който бе капитан в отсъствието на Лука Миливойевич, стреля, но Рая направи блестящо спасяване.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!