Ди Мария се завърна с гол за третата победа на ПСЖ, Донарума остана на пейката

Пари Сен Жермен записа трета поредна победа в първенството от началото на сезона. Отборът на Маурисио Почетино спечели с 4:2 гостуването си на Брест. Парижани имаха сериозно предимство в голяма част от двубоя, но отново показаха някои колебания в защита и в края трябваше да пазят преднината си. Андер Ерера откри резултата в 23-ата минута, а Килиан Мбапе удвои аванса на гостите в 36-ата. Малко преди почивката Франк Онора върна надеждите на Брест, но Идриса Гей се разписа в 73-ата минута. Стив Муние запази интригата до края с попадение в 85-ата минута. Анхел Ди Мария обаче вкара в 90-ата минута и оформи крайното 2:4.

Лионел Меси и Неймар не бяха в групата на ПСЖ, както и контузеният Серхио Рамос. За първи път в групата попадна новото попълнение Джанлуиджи Донарума. Европейският шампион с Италия обаче остана на резервната скамейка, а на вратата продължи да бъде титуляр Кейлор Навас. Първи мач след Евро 2020 изигра Марко Верати, който бе в стартовата единайсеторка. Анхел Ди Мария игра за първи път след Копа Америка. Аржентинецът влезе като резерва, след като замени Мбапе в 81-ата минута.

Почетино заложи на малко по-различна схема в сравнение с двубоя със Страсбург. Със завръщането на Марко Верати той изтегли Жоржиньо Вайналдум по-напред и нидерландецът играеше зад Мбапе и Икарди. ПСЖ започна да контролира случващото се на терена от самото начало, а в четвъртата минута стигна до първата си възможност. Отлична комбинация завърши с подаване на Ерера към Мбапе. Французинът стреля от малък ъгъл и вратарят Бизот успя да блокира изстрела.

Верати много бързо започна да показва колко е важен за ПСЖ с действията си в средата на терена. В 15-ата минута той получи шанс да открие резултата. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и имаше пространство, но стреля неточно. Брест много рядко успяваше да организира атаки, но в 17-ата минута получи възможност след нарушение на Ерера. Прекият свободен удар бе на добра позиция, но Мбок прати топката доста над вратата. Тази ситуация вдъхнови домакините и те направиха две добри атаки, но до точен удар не се стигна.

След като не успя да преодолее защитата на Брест с многобройни подавания, това се случи с удар от дистанция. В 23-ата минута Андер Ерера откри резултата с удар от въздуха. Бизот докосна топката, но тя продължи, удари с в гредата и се озова в мрежата.

Превъзходството на парижани бе сериозно и положенията пред вратата на бретонци продължаваха. Хакими можеше да се разпише в 33-ата минута, като Бизот отрази удара му. Малко по-късно ПСЖ поведе с два гола. Мбапе прати топката в посока на Хакими, който игра с глава. Опитът на Вайналдум да стреля бе блокиран, но Мбапе бе на точното място и с глава насочи отлично топката към мрежата за 0:2. Малко по-късно френската звезда се освободи от защитата на съперника, но този път стреля над вратата.

С оглед на огромното си предимство тимът на Почетино трябва да е останал разочарован, че се оттегли на почивката само с гол преднина. В 42-ата минута ПСЖ загуби топката в центъра и Брест организира отлична контраатака, която завърши с подаване с пета на Февр към Онора, който с диагонален изстрел преодоля Навас. В пореден мач от началото на сезона парижани демострират слабости в защита, които се надяват да поправят с включването на Серхио Рамос.

На почивката стадион “Франсис Ле Бле” изцяло потъмня поради проблем с електричеството, но светлините бяха на линия за началото на второто полувреме. В началото на втората част ПСЖ не даваше топката на съперника, но това не се изразяваше в голови положения пред вратата на домакините. В 67-ата минута Кордона излезе сам срещу Навас, но не успя да го преодолее, а след това бе вдигнат и флагът за засада.

Отборът на Почетино отбеляза трети гол в 73-ата минута, след като Идриса Гей изненада вратаря на домакините с удар от сериозна дистанция. Стражът Бизот обаче можеше да се намеси далеч по-добре. Брест можеше бързо да се върне в мача, но Кейлор Навас направи двойно спасяване. Той първо се справи с удар на Пиер-Габриел, а след това и с изстрел на Онора отблизо. В 81-ата минута Анхел Ди Мария се появи на терена. Той замени Мбапе и записа първи минути за този сезон.

Надеждите на ПСЖ, че мачът вече е решен, не се оправдаха, тъй като пет минути преди края Брест отново се върна в мача. Отлична работа на Февр завърши с подаване към Муние, който прокара топката през краката на Навас и направи резултата 2:3. Секунди по-късно Мауро Икарди, който бе безличен целия мач, се контузи и напусна терена.

Последва натиск на Брест и няколко опасни ситуации пред вратата на парижани. Домакините обаче не успяха да стигнат до гол, а в 90-ата минута блестяща акция на Ди Мария доведе до четвърто попадение във вратата им. Аржентинецът пое топката в собственото си наказателно поле, напредна, пусна към Хакими, който му върна, и великолепно завърши, като прехвърли вратаря.

БРЕСТ - ПСЖ 2:4
0:1 - Ерера (23)
0:2 - Мбапе (36)
1:2 - Онора (42)
1:3 - Гей (73)
2:3 - Муние (85)
2:4 - Ди Мария (90)