България U16 не успя да сътвори героичен обрат в София

Националният отбор на България по баскетбол за кадети до 16-годишна възраст допусна трето поредно поражение на ЕвроЧалънджъра в София. Възпитаниците на селекционера Йордан Иванов отстъпиха в здрава битка срещу Полша със 76:80 (20:15, 17:35, 19:11, 20:19) в столичната зала “Триадица”.

По този начин “лъвчетата” остават без успех след първите си три мача в група “B”. Българският тим дели последната пета позиция в класирането с отбора на Латвия, който също е с баланс от три загуби. Утре от 19:00 нашите момчета излизат именно срещу балтийците в последния си мач на турнира.

Българите поставиха силно начало на двубоя и след края на първата четвърт имаха аванс от пет точки при 20:15, но кошмарна втора четвърт позволи на поляците да осъществят пълен обрат на почивката при 37:50. Селекцията на Йордан Иванов обаче успя да се завърне в мача след полувремето и стопи разликата в третия период.

В последната четвърт двубоят бе много равностоен, като на два пъти Стефан Михайлов бележеше тройки, за да изравни или да донесе точка аванс на България. Въпреки това поляците показаха повече характер и хладнокръвие от наказателната линия, за да постигнат успеха след 80:76.

Стефан Михайлов се представи силно за “лъвчетата” с 25 точки и 8 борби. Станислав Хинков добави 18 точки и 10 овладени топки, докато Александър Гавалюгов записа 11 точки и 12 асистенции.

Павел Совински и Шимон Новицки отбелязаха по 17 точки за Полша, а Марчин Косиоровски наниза 16.