100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Фенербахче пребори финландци с гол-шедьовър

Фенербахче постигна неочаквано трудна победа с 1:0 в първия мач срещу ХИК Хелзинки от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Турският гранд трябваше доста да се потруди, но все пак успя да вземе своето.

В срещата може да имаше само един гол, но пък той бе истински шедьовър. В 65-ата минута Мухамед Гюмюшкая получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален изстрел под гредата не даде шанс на вратаря да реагира.

Така Фенербахче взе минимална преднина, но по всичко личи, че ХИК е доста опасен съперник, който въобще не бива да бъде отписван за реванша след седмица във Финландия.