Двама братя развинтиха Нефтчи и пратиха ХИК Хелзинки в плейофа на ЛЕ

ХИК Хелзинки се класира по безапелационен начин за плейофа в Лига Европа, след като разби с 3:0 Нефтчи (Баку) в реванша межде двата тима от третия квалификационен кръг. В първия мач резултатът бе 2:2, така че с общ резултат 5:2 финландците продължават напред.

Двама братя бяха героите за домакините в този мач. Появилият се като смяна Рику Риски откри резултата в 46-ата минута, а другите два гола реализира по-малкият му брат Роопе Риски. Той удвои от дузпа в 60-ата минута, а след това оформи и крайното 3:0 в 89-ата минута.

Така ХИК продължава към плейофната фаза на Лига Европа и там ще срещне турския гранд Фенербахче. Нефтчи пък ще се задоволи с участие в плейофа за Лигата на конференциите, където ще играе срещу победителя от срещата между Макаби (Хайфа) и Торсхавн.