Шампионът на Чехия надигра този на Полша, но не успя да вземе аванс

Славия (Прага) и Легия направиха 2:2 в първи сблъсък между шампионите на Чехия и Полша от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Домакините бяха по-добрият отбор и създадоха множество положения, докато съперникът вкара два гола с единствените си два удара в очертанията на вратата.

Поляците повеждаха на два пъти, но домакините веднага изравняваха, като и четири попадения дойдоха още през първото полувреме. Махир Емрели изведе Легия напред след 20 минути игра, но в 33-ата датчанинът Александер Ба изравни. Фантастичен гол на хърватина Йосип Юранович в 37-ата даде нова преднина на гостите, но националът на Чехия Лукас Масопуст порази мрежата на Артур Боруц в добавеното време на първата част за 2:2.

Реваншът във Варшава е точно след седмица.