Гент с изненадваща загуба в Полша, Карабах взе предимство срещу Абърдийн

Носителят на Купата и Суперкупата на Полша Ракув (Ченстохова) постигна изненадваща победа с 1:0 над белгийския Гент в първи двубой от плейофния кръг на Лигата на конференциите. Гостите доминираха и създадоха повече положения, но бяха изненадани в 64-тата минута, когато Анджей Нивулис се възползва след центриране от корнер и прати топката в долния ляв ъгъл, давайки аванс на полския вицешампион. Само две минути след това Гент можеше да изравни, но удар на Тарик Тисудали срещна гредата. До края Гент не успя да върне попадението. Реваншът в Белгия е след седмица.

По същото време Карабах взе далеч по-очаквано предимство над Абърдийн в друг плейофен сблъсък от Лигата на конференциите. Гола за азербайджанския тим отбеляза Хайме Ромеро в 30-ата минута с нисък удар до близката греда и лоша намеса на Джо Люис. В самия край стражът на гостите се реваншира с важно спасяване след удар на Весович. Така Абърдийн запази шансове за спасение.