Академик (Свищов) елиминира Янтра в Полски Тръмбеш за купата на АФЛ

Академик (Свищов) се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига, след като победи с 2:1 като гост Янтра (Полски Тръмбеш).

С доста променени състави, съперниците изиграха равностоен мач. „Студентите“ откриха резултата още в 5-ата минута чрез Георги Гечев. Половин час по-късно Марио Балъков заличи пасива, завършвайки самостоятелен пробив през центъра с неспасяем удар. Малко след това Тони Маречков пропусна да направи обрата пълен, след като не вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Калоян Илиев. След почивката Балъков и Виктор Василев пропиляха добри голови възможности за Янтра. Ивайло Данаилов, Михаил Ганев и Венелин Йотов пък създадоха ситуации за гостите. Секунди преди съдията да даде край на редовното време, Милен Петров шутира вратаря на домакините изби, но след добавката на Данаилов топката се укроти в мрежата – 1:2.