Десетима от Йънг Бойс изтръгнаха победата от Ференцварош

Йънг Бойс постигна успех с 3:2 в първия сблъсък с Ференцварош от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Швейцарският шампион игра с човек по-малко от 25-ата минута, когато Силван Хефти извърши нарушение за дузпа и получи червен картон. Въпреки това те успяха да наложат волята си над унгарския си съперник.

Срещата предложи пет гола и още куп емоции. Гостите първи откриха резултата в 14-ата минута, когато Франк Боли се възползав от грешка в отбраната и вкара за 0:1.

Само две минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Мешак Елия с далечен изстрел не остави шансове на вратаря на съперника за 1:1.

В 25-ата минута Хефти задържа съперник в наказателното поле и съдията отсъди дузпа и му показа червен картон. Гостите обаче пропуснаха да излязат напред, след като Мюрто Узуни стреля от бялата точка в гредата. След това и Кристофър Перейра си вкара автогол, но попадението не бе зачетено след разглеждане с ВАР, като съдията отсъди нарушение в атака.

Дори и с човек по-малко Йънг Бойс излезе напред в резултата и то не с един, а с два гола. В 40-ата минута Венсан Сиеро вкара за 2:1 с далечен изстрел, а в 65-ата минута Улисес Гарсия направи 3:1, след като бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира.

Ференцварош обаче стигна до много ценно второ попадение в 82-ата минута. Отново героят за гостите бе Франк Боли, който успя да овладее хубав пас и да прати неспасяем удар за крайното 3:2.

Така Йънг Бойс ще има леко предимство преди реванша, но по всичко личи, че и мачът в Унгария ще бъде доста любопитен и на този етап е трудно да се прогнориза кой ще продължи напред.