Брьондби не удържа постоянния щурм на РБ Залцбург

РБ Залцбург имаше тотално надмощие срещу Брьондби, но се наложи само с 2:1 първия мач помежду им от плейофите на Шампионската лига. Австрийците губеха на почивката след гол на Микаел Ур, но Карим Адейеми изравни в началото на второто полувреме, а в самия край на редовното време Брендън Аарънсон донесе успеха на домакините, които заслужаваха да спечелят много по-убедително.

Брьондби отправи един-единствен точен удар в целия мач, но той се оказа голов. В 4-ата минута продължителна атака на датчаните "приспа" защитата на РБ Залцбург, топката попадна в Ур, който се завъртя в наказателното поле и откри резултата.

От този момент двубоят се пренесе изцяло пред вратата на гостите. До почивката РБ Залцбург пропусна няколко чисти положения, а и вратарят на Брьондби Мадс Хермансен показа класа след удари на Адейеми и Бенямин Шешко. В 45-ата минута пък гол на Расмус Кристенсен беше отменен за засада.

През второто полувреме австрийският тим не спря да атакува нито за миг. В 56-ата минута логичното се случи и Адейеми се разписа за 1:1. И тази ситуация беше разгледана с ВАР за евентуална засада, но попадението остана.

В пълен контраст със случващото се на терена, Брьондби можеше да изтръгне победата, но след удар на Елис Слиман в 75-ата минута топката срещна напречната греда. Малко по-късно Чиквубуйке Адаму от домакините изскочи на добра позиция, но стреля в аут

Победата на РБ Залцбург донесе американецът Аарънсън в 90-ата минута. Бившият футболист на Филаделфия Юниън получи подаване от Умар Соле и стреля безпощадно в долния десен ъгъл - 2:1.