Анже мина класически през Лион и се изкачи над ПСЖ в класирането

Тимът на Анже постигна втората си поредна победа на старта на Лига 1 с класическото 3:0 над гостуващия Лион. Головете за победителите бяха дело на Софиан Буфал в 20-ата минута, Марсело от гостите си заби зрелищен автогол в 53-ата, а крайният резултат оформи Азедин Унахи в 77-ата.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута, когато слабо центриране по земята отдясно премина пред погледите на бранителите на “хлапетата”, техният страж излезе, но неумелата му изява доведе до минимално отклонение на топката, която все пак стигна в Софиан Буфал, а той отбеляза от малък ъгъл за 1:0. До края на полувремето Лион така и не успя да направи нещо съществено, а на терена имаше само един отбор.

В началото на второто полувреме Марсело си отбеляза абсурден автогол, с които домакините удвоиха резултата в своя полза. В 65-ата минута Максуел Корне от Лион бе отстранен за втори жълт картон и задачата на домакините се улесни допълнително, тъй като останаха и с човек повече на терена. Класическото 3:0 оформи Азедине Унахи в 80-ата минута с първото си попадение във френския елит.

С тази победа домакините се изкачиха на първото място в класирането пред абсолютния фаворит за титлата Пари Сен Жермен по голова разлика. В следващият кръг те ще се изправят срещу Бордо. Лион пък е само с една точка от две срещи и заема 15-ото място.