Фернандес стопи аванса на Гарднър в битката за титлата в Moto2 с победа в Австрия

Раул Фернандес (Red Bull KTM Ajo) завърза битката за титлата в Moto2 със своя съотборник Реми Гарднър след като триумфира в надпреварата за Гран При на Австрия.

Младият испанец се възползва максимално от слабия старт на лидера в шампионата и така изоставането му в генералното класиране бе намален на 19 точки, след като преди днешния ден то бе 35. Гарднър завърши втората надпревара на „Ред Бул Ринг“ едва седми, което обаче може да се смята да успех на фона на неговия слаб старт, който го прати извън топ 10.

В челото Фернандес си заслужи своята четвърта победа в дебютната си кампания в средния клас с едно безгрешно каране, като той пресече финала с аванс от 0.845 секунди. Втори на почетната стълбичка се качи японецът Ай Огура (Honda Team Asia), за когото това е първи подиум в Moto2. Последната позиция на почетната стълбичка грабна Аугусто Фернандес (Marc VDS), който бе начело в ранните обиколки на днешното състезание, но нямаше отговор за темпото на своя съименник и Огура във втората половина на дистанцията.

В генералното класиране начело с 206 пункта остава Гарднър, втори със 187 е Раул Фернандес, а трети със 159 е Марко Бедзеки (Sky VR46). Победителят от Гран При на Щирия миналата неделя днес завърши едва 10-ти.

Спорът за титлата в Moto2 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Великобритания, която се завръща в световния шампионат след година отсъствие заради пандемията от коронавирус.

Снимки: Gettyimages