Жиру блести в последната проверка на Милан

Оливие Жиру отбеляза два гола в последната контрола на Милан преди старта на новия сезон. “Росонерите” спечелиха с 2:1 срещу Панатинайкос.

Отборът на Пиоли доминираше в началото и пресираше отлично. В 16-ата минута отлично дълго подаване на Томори намери Жиру, който завърши с прекрасен удар от въздуха. След първоначалния натиск Милан леко намали темпото, а Панатинайкос стигна до ситуация пред Менян. Вратарят обаче се намеси отлично и не позволи на Федерико Македа да стреля.

Ребич можеше да удвои аванса на “росонерите”, но Коцирас успя да отклони топката. Малко преди почивката Жиру отбеляза втория си гол. Отлично центриране на Калабрия и много техничен удар с глава на французина доведоха до второто попадение.

В началото на второто полувреме вратарят на гърците направи прекрасно спасяване след удар на Калабрия. Малко по-късно Тео Ернандес изведе Жиру и французинът бе близо до хеттрик. Милан имаше предимство до средата на полувремето, когато Пиоли смени голяма част от титулярите. Панатинайкос стигна до гол в 77-ата минута, когато резервният вратар на италианския гранд Татарушану направи груба грешка, която позволи на Йоанидис да се разпише.