Малмьо допусна тежка загуба преди мача с Лудогорец

Шведският шампион Малмьо допусна шокираща загуба с 2:3 от ИФК Гьотеборг в среща от 15-ия кръг на местното първенство. Небесносините имаха тотална доминация и буквално смачкаха гостите от Гьотеборг с футбол, но трябваше да преглътнат поражението, дошло от дузпа 44 секунди след изтичането на добавеното време. Точен от 11-те метра беше Тобиас Сана, като изпълнението се забави с още 5 минути и така срещата продължи точно 100.

На 18-и август (сряда) от 22.00 часа Малмьо приема Лудогорец в първа среща от плейофния кръг на Шампионската лига.

Малмьо имаше тотално превъзходство в ударите, като отправи 33 срещу общо 6 за гостите. Точните във вратите пък бяха 13 на 3 за Малмьо. И логично те поведоха в резултата още в 7-ата минута, след като Антонио Чолак откри резултата. Но само 10 минути по-късно гол-партито се пренесе пред вратата на домакините. Небрежно поведение на датския им защитник Ласе Нилсен предостави топката към Сигторсон. Ударът на исландеца е спасен от Далин, но при добавката ветеранът Маркус Берг се разписа в мрежата: 1:1.

Нелепите грешки в защитата на Малмьо продължиха и 10 минути след началото на втората част стана 1:2 след автогол на Ерик Ларсон, напълно контрастиращ от поведението на двата отбора. Домакините вложиха много усилия и това се отплати в 86-ата минута, когато Абдул Малик Абубакари изравни за 2:2 след подаване от 10-ия корнер в мача за домакините. Ерик Ларсон центрира и ганаецът не сбърка с глава. Секунди по-късно Малмьо можеше да стигне до обрат, но ударът на Чолак от ляво по диагонала мина високо над гредата.

Развръзката настъпи във втората минута на добавеното време, когато съдията видя нарушение на резервата Петер Гваргис. Телевизионният коментатор от Канал 5 дори се зачуди дали нарушението е вътре или извън наказателното поле, след като Гваргис подкоси жестоко Маркус Берг. Нямаше съмнение за цвета на картона, но имаше за мястото на нарушението, изглеждаше извън. При прегледа с ВАР обаче се оказа дузпа, която Тобиас Сана реализира след 5 минути чакане.