Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Челси показа, че може да вкарва и без Лукаку

Челси стартира първенството с убедителна победа с 3:0 над Кристъл Палас. Отборът на Томас Тухел имаше тотално превъзходство и напълно надигра лондонския си съперник. Маркос Алонсо откри резултата от пряк свободен удар в 27-ата минута, а Кристиан Пулишич удвои малко преди почивката. Трево Чалоба реализира третото попадение в 58-ата минута в своя дебют във Висшата лига. Новото попълнение Ромелу Лукаку не бе в групата за срещата, но "сините" показаха, че могат да вкарват и без него, а се очаква да изглеждат още по-силни след включването на белгиеца.

Челси стартира уверено и имаше тотален контрол от първата минута. Тимът на Тухел владееше топката в големи периоди, но търпеливо изкачваше добри възможности. Първата по-добра възможност се откри пред Пулишич, който бе заменил контузения Хаким Зиеш. Американецът засече с глава центриране на Алонсо, но ударът не затрудни Гуаита. Малко по-късно Ковачич стреля, като топката се отклони и мина покрай вратата.

Вратарят на Палас се справи и с удар на Маунт от фал. Английският национал се опита да изненада стража с изстрел в близкия ъгъл. Защитата на гостите трудно удържаше атаките на съперника, а тимът доста рядко играеше с топката. В 27-ата минута Маркос Алонсо даде преднина на “сините” след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Превъзходството на Челси продължи и тимът имаше пълен контрол върху събитията на терена. Добра атака на “сините” в 35-ата минута завърши с недостатъчно точно подаване на Маунт към Пулишич. В 40-ата минута обаче американецът удвои аванса на домакините с удар отблизо. До края на полувремете и Вернер получи шанс да стреля към вратата. Германецът бе намерен от Алонсо, но стреля покрай вратата.

След почивката нещата не се промениха особено и още в 47-ата минута Гуаита трябваше да се справя с удар на Алонсо. В 53-ата минута Кристъл Палас стигна до първата си сериозна възможност. Аю изведе Заха, но опитът за изстрел бе блокиран от Рюдигер. При последвалия ъглов удар Шлуп стреля над вратата. Малкото добри минути за гостите бяха последвани от трети гол за Челси.

Натаниъл Чалоба се разписа в дебюта си за тима във Висшата лига. Бранителят бе оставен да напредне и с мощен удар прати топката в долния десен ъгъл на Гуаита. Чалоба прекара миналия сезон под наем в Лориен, но от началото на този е титуляр във втори пореден мач, след като игра и в двубя за Суперкупата срещу Виляреал.

Малко след третия гол Палас стигна до първия си точен удар в рамките на вратата на домакините, но интригата в срещата вече бе приключила. Тимът на Тухел създаде още няколко опасни ситуации пред Гуаита, но намали темпото и позволи и на съперника да поиграе с топката.

ЧЕЛСИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:0
1:0 - Алонсо (27)
2:0 - Пулишич (40)
3:0 - Чалоба (58)