100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

В Малта се оплакаха от брутален ирландски съдия на мач от Лигата на конференциите

Футболната общественост и медиите в Малта останаха шокирани от представянето на съдията Роб Хенеси от Република Ирландия в снощния мач от турнира Лига на конференциите между Хибърниънс (Малта) и ФК Рига (Латвия). Срещата завърши 4:1 за гостите от Латвия, но това се случи след продължения. Първата среща в Рига беше спечелена от малтийците с 1:0. За да се стигне до допълнителните 30 минути, гостите от Латвия вкараха за 2:1 в 6-ата минута на добавеното време. Домакините не само трябваше да изтърпят този гол, но получиха и два червени картона и така в продълженията вече с 9 човека пуснаха още две попадения.

ФК Рига поведе с 1:0 в 49-ата минута чрез бразилеца Лео, а в 59-ата Юрген Дегабриеле изравни. Веднага след това се намеси здраво ирландският съдия, който отмени кристално чист втори гол на Дегабриеле за 2:1. При това положение общият резултат ставаше с два гола в полза на малтийците. Но съдията не се спря до тук. И най-напред вдигна червен картон на Джейк Грек, а след това и на капитана им Бьорн Кристенсен. В протестите се включи и треньорът Стефано Сандера, който също беше изпратен на трибуните. Така останали с 9 души малтийците пропуснаха да станат първия отбор от Рицарския остров, участник в плейоф за място в групова фаза на турнир на УЕФА.

"Животът ми е футбол от 60 години, но никога, никога не съм виждал подобно съдийство и то в европейски клубни турнири. Нямам представа какво ще предприеме УЕФА. Ще бъде интересно да видя тяхната реакция”, заяви след мача един от ветераните на малтийския футбол Брайън Дебоно.