Анортозис не стигна до чудо срещу Рапид (Виена)

Кипърският Анортозис се постара, но не постигна чудо в реванша срещу австрийския Рапид (Виена) в третия квалификационен гръг на Лига Европа. Футболистите от Острова на Афродита спечелиха с 2:1, но загубата с 0:3 в първия мач се оказа прекалено тежка и с общ резултат 2:4 отпадат от надпреварата.

Шотландският нападател Кайл Лафърти даде надежди на Анортозис в добавеното време на първата част. В 64-ата Ерджан Кара върна равенството и на практика предреши крайния изход на сблъсъка. Все пак в 88-ата минута Онисифорос Русиас донесе успеха на кипърците, но той беше недостатъчен да продължат.