ПСВ Айндховен довърши започнатото срещу Мидтиланд

Нидерландският гранд ПСВ Айндховен постигна втори успех над датския Мидтиланд и продължава уверено в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. След 3:0 в първия мач в Нидерландия тази вечер “филипсите” се наложиха с минималното 1:0 като гост. Резултатът от първия мач на практика предреши изхода на сблъсъка.

Мидтиланд беше преодолявал пасив от три гола в евротурнирите само веднъж в историята си до този мач. Датчаните бяха близо до откриване на резултата в средата на първото полувреме, но до гол не се стигна. През второто полувреме датчаните продължиха да са по-активният тим на терена, като пропуснаха множество шансове.

Бразилецът Евандер имаше най-добрата възможност, но вратарят на ПСВ Дромел отрази удари. Така се стигна до добавеното време, когато в третата му минута Брума донесе победата за нидерландците. В плейофа за влизане в Шампионската лига ПСВ Айндховен ще се изправи срещу победителя от двойката Бенфика - Спартак Москва.