Йълмаз спаси шампиона от провал на старта, Клермон с исторически успех

Шампионът на Франция Лил се спаси от загуба в самия край на първия си мач в първенството от новата кампания. “Песовете” завършиха 3:3 при гостуването си на Метц. Те поведоха с попадение на Свет Ботман в 23-ата минута и нещата изглеждаха оптимистично за тях. До почивката Метц направи пълен обрат след голове на Сентонз и Удол.

В началото на втората част Сентонз направи резултата 3:1. В 56-ата минута обаче Куяте получи червен картон и остави домакините с човек по-малко. От този момент до края Лил натисна и можеше много бързо да се върне в мача. Попадение на Ботман бе отменено след дълго разглеждане с ВАР. Влезлият като резерва Иконе върна едно попадение в 81-ата минута.

Джонатан Бамба пропусна отлична възможност малко преди края, а вратарят Жардим направи отлично спасяване в друга ситуация. В края на добавеното време, в 97-ата минута, Бурак Йълмаз успя да изравни и да донесе точката на Лил. 36-годишният турски нападател получи топката отляво, напредна финтира защитник и стреля от малък ъгъл, топката се отклони във вратаря и се озова в мрежата

Дебютантът в Лига 1 Клермон записа първа победа в елита в историята си. Новакът спечели с 2:0 при гостуването си на Бордо в дебюта на Владимир Петкович като треньор на домакините. Клермон стигна до успеха в края след попадения на Байо (82) и Досу (93).

Новият треньор на Ница Кристоф Галтие, който направи Лил шампион, дебютира с нулево равенство срещу Реймс. Анже спечели с 2:0 като гост на Страсбург, а Сент Етиен и Лориен завършиха 1:1.