ПСЖ се измъкна с обрат в Троа, Мбапе с асистенция

Пари Сен Жермен стартира първенството с победа. Отборът на Маурисио Почетино спечели с 2:1 гостуването си на Троа. Домакините откриха с гол на Уалид Ел Хажам още в деветата минута. Парижани стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути между 19-ата и 21-ата. Новото попълнение Ашраф Хакими изравни, а Мауро Икарди изведе гостите напред. Българският национал Филип Кръстев бе в групата на Троа за мача, но не се появи в игра.

Троа изигра отличен мач и създаде достатъчно положения, за да стигне най-малко до точка. Вратарят на гостите Кейлор Навас изигра поредния си отличен мач и направи няколко решителни спасявания. Той отново демонстрира качествата си, въпреки че клубът привлече Джанлуиджи Донарума и се очаква да стане резерва.

Килиан Мбапе започна като титуляр, въпреки че поднови тренировки сравнително скоро. Той се отчете с асистенция за попадението на Икарди. Жоржиньо Вайналдум направи дебют за ПСЖ, който бе без контузения Серхио Рамос и Неймар, Ди Мария, Верати и Донарума, които получиха по-дълга почивка след участието им на Европейското първенство и Копа Америка.

Домакините започнаха отлично, докато на съперника му трябваше малко време, за да влезе в ритъм. Капитанът на парижани Кимпембе допусна грешка в деветата минута. Керер се намеси и изчисти в ъглов удар, но след него Ел Хажам с глава откри резултата. ПСЖ натисна в търсене на изравняване, а Хакими бе сред най-опасните играчи в атака. Бившият играч на Интер бе близо до гол в 18-ата минута, а секунди по-късно изравни резултата. Той беше изведен отлично от Ерера, овладя и с мощен удар разстреля вратаря на съперника Галон.

Силните минути за гостите продължиха и в 21-ата минута Мбапе проби и стигна до аутлинията, като успя да намери Икарди, а нападателят технично прати топката в мрежата и обратът бе пълен. Секунди по-късно Мбапе се размина с гол след лошо излизане на Галон. Той стреля от дистанция към опразнената мрежа, но Жиродон изби от голлинията.

След този силен период за тима на Почетино Троа отново изравни играта и имаше своите шансове. В 28-ата минута Навас отрази удар на Рипар, а в 35-ата вратарят направи отлично спасяване след изстрел от въздуха на Рипар. Малко след почивката Икарди пропусна да реши мача. Негов удар с глава излъга Галон, но Ел Хажам изби от голлинията.

Темпото намаля и известен период нямаше положения и пред двете врати. В края обаче Троа създаде още положения, а Навас бе отличен. Вратарят за трети път спря Рипар, който опита да го преодолее с глава.