Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Рос Браун: Старият Фетел се върна

Моторспорт директорът на Формула 1 Рос Браун е щастлив, че четирикратният световен шампион във Формула 1 Себастиан Фетел е прероден от началото на сезон 2021. Според Браун „старият Фетел“ най-после се е върнал към най-силната си форма. Миналата неделя в Гран При на Унгария германецът бе на крачка от първа победа в историята на Астън Мартин, но на финала остана втори.

След края на състезанието на пистата „Хунгароринг“ обаче Себастиан беше дисквалифициран заради недостатъчно количество гориво в резервоара на болида му след финала. Фетел постигна най-доброто класиране за Астън Мартин по-рано тази година с второто си място в Гран При на Азербайджан.

Астън Мартин обжалва дисквалификацията на Фетел в Унгария

„С поведението и представянето си на пистата не мога да не кажа, че старият Фетел се върна. Със сигурност той и отборът му са много разочаровани от дисквалификацията, но на пистата Себастиан си спечели второто място, а до последно се бореше и за победата в Унгария“, коментира Рос Браун.

„С другото си второ място Себ показва за какво беше взет в Астън Мартин. И при двете му качвания на подиума опитът му доведе до най-добро ориентиране в ситуацията и грабване на шанса, който му се откри“, завърши британецът.

Себастиан Фетел е дисквалифициран от Гран При на Унгария заради нарушаване на правилата

Снимки: Gettyimages