МакЛафлин, Мухамад и Бол се класираха за финала на 400 м/пр под проливния дъжд в Токио

Американките Сидни МакЛафлин и Далайла Мухамад се класираха за финала на 400 метра с препятствия в турнира по лека атлетика на Олимпийските игри в Токио 2020. Световната рекордьорка МакЛафлин спечели своята серия с 53.03 секунди, а световната и олимпийска шампионка Далайла Мухамад беше най-бърза в първа серия с 53.30, въпреки проливния дъжд, който се изля над олимпийския стадион в Токио.

Европейската шампионка на 400 метра хърдели Фемке Бол от Нидерландия победи в своята серия с 53.91 секунди.

Датчанката Сара Слот Петерсен падна на пистата, след като не успя да прескочи осмото препятствие, макар че вероятно ще обжалва, след като се видя, че е била бутната от американката Анна Кокръл, която се класира за финала в сряда.