Челси удари Арсенал в първото лондонско дерби в контролите

Отборът на Челси постигна победа с 2:1 при гостуването си на Арсенал в контрола. Това е втори пореден успех за “сините” в приятелски мач през това лято, а “артилеристите” не са спечелили нито една от досегашните си три проверки.

И двата тима излязоха с много силни състави. Челси взе предимство в 26-ата минута, когато Кай Хавертц се разписа след асистенция на сънародника си Тимо Вернер. На почивката Томас Тухел направи пет промени, а в средата на втората част - още пет. В 69-ата минута появилият се на терена като смяна Гранит Джака изравни с глава след центриране на Никола Пепе от корнер. В следващите няколко минути Микел Артета пусна нови играчи на терена, след като в началото на второто полувреме Бен Уайт дебютира с екипа на тима. Междувременно, в 72-ата минута резервата Тами Ейбрахам донесе победата на своя тим с удар по земя.

Арсенал и Челси ще играят помежду си на “Емиратс” и в Премиър лийг на 22 август. Преди това в контроли те ще срещнат друг лондонски клуб - Тотнъм, който играе с европейския първенец на 4 август и с “топчиите” на 8 август . По-рано днес “артилеристите” и “сините” изиграха приятелски мач и при жените на същия стадион, като в този случй Арсенал надделя с 2:1.